Laivošana.

Laivošana ir viens dažādajiem aktīvās atpūtas veidiem. Latvijā laivošana ir populārāka vasarā, bet ir vietas Latvijā, piemēram, Jūrmalā, kur var apgūt airēšanas pamatus ziemā iekštelpās ar speciāla trenežiera palīdzību.
Latvijā airēšana notiek pa Latvijas lielākajām upēm, piemēram, Gauju, Salacu, Ventu, Amatu, Irbi, Braslu utt. Gauja ir iecienītākā upe mierīgo ūdeņu cienītājiem. Latvijas teritorijā tā ir arī garākā upe, tās garums ir 452 km. Tad nedaudz par Latvijas garākās upes – Gaujas laivošanas iespējām.
Gauja ir interesanta, līkumiem bagāta un skaista ar savām košajām kāpām, tāpēc laivotājiem ir iespēja ne tikai laivot un aktīvi atpūsties, bet arī vērot Gaujas skaisto apkārni un dabu. Tūristiem pievilcīga ir Gaujas senleja starp Valmieru un Murjāņiem, kā arī no Cēsīm līdz Siguldai. Gaujas senlejā ir apskatāmi vairāki atsegumi un alas, kas tūristus vilina ciemos. Laivošanas garumi Gaujā ir ļoti dažādi sākot no pāris kilometriem līdz pat simts kilometriem. Katrs var aprēķināt savus spēkus un izvēlēties sev piemērotāko Gaujas posmu un brauciena garumu laivošanai. Populāra ir arī vairāku dienu laivošana ar nakšņošanu Gaujas krastā speciāli ierīkotos kempingos. Jāatceras gan, ka peldēties Gaujā nav ieteicams, jo tās seklo gultni pēkšņi var nomainīt dziļums, bet laivojot tas netraucē! Arī tie, kas peldēt neprot nepieciešamības gadījumos par to nav jāuztraucas, jo laivu nomu vietā jums izsniegs arī vesti katram gadījumam.

Kur nomāt laivu, ja pašam tādas nav? Jums ir jāmeklē sev tuvākā laivu nomāšanas vieta, kur jūs varētu iznomāt sev tīkamo laivu un sākt savu laivošanas maršutu. Meklēt laivu nomas vietas varat old.vidzeme.com, tur ir apkopotas visas laivu nomas vietas Vidzemē kā arī laivu veidu klāsts, ko viņi spēj piedāvāt. Laivot var ar dažādu veidu laivām ar piepūšamām, kanoe, smailītēm, plostiem, parastām koka laivām utt.

Laivojot jūsu ceļā var gadīties arī kādas krācītes, būt nogāzies kāds koks vai pēkšņi parādīties tik sekla vieta, ka laiva iestrēgst, bet tas nav nekas traks un nepārvarams. Tāpēc laivojiet vairāki kopā, tā būs interesantāk un jutīsieties drošāk, ja pēkšņi laiva sagriežas ne tā, kā bijāt plānojis.

Laivošana lieliski saliedē pat visīgnākos cilvēkus. Laivai mierīgi šūpojoties un baudot krāšņo ainavu varat atpūsties no ikdienas darbiem gūt jaunus spēkus. Interesanti ir laivot pār krācēm, tie ir kā mazi ūdenskritumiņi, ar lielu ūdens straumi, tevi ar tavu laivu burtiski nes uz priekšu, var pat nedaudz atpūsties no airēšanas, tik jāskatās vai šī straume jūs nedzen krastā, tad ir atkal nedaudz jāpaairē uz otru pusi.

Laivošana aktīvi attīsta jūsu roku muskuļus, kā arī jūs atrodaties brīvā dabā un varat baudīt tās svaigo gaisu un skaisto dabu. Laivošana ir īpaši piemērota tiem, kas ikdienā strādā birojos un ik pa laikam vēlas pamainīt savu vidi un atrasties dabā. Laivo pats un aicini laivot citus! Laivojot būsi aktīvi atpūties, kā arī smēlies jaunus spēkus un radošas idejas!

Apskatiet arī