Aktīvā atpūta ziemā

Pat, ja ārā ir auksts un zemi jau kādu laiku klāj sniega kārta, tas nenozīmē, ka tev ir jāatsakās no prieka, kuru tev sniedz aktīvā atpūta. Un, lai gan Latvijā nav lieli kalni ar stāvām nogāzēm un lieli ziemas sporta veidu kūrorti, uz kuriem cilvēki dodas slēpot un izbaudīt ziemas aktīvo atpūtu, arī Latvijā ziemas periodā ir iespējams atrast pietiekami daudz dažāds aktīvās atpūtas nodarbes, kuras apmierinās arī asāku izjūtu cienītājus.

Distanču slēpošana

Viena no latviešu iecienītākajām nodarbēm ziemā ir tieši distanču slēpošana, jo tā prasa krietni mazāk iemaņu un aprīkojuma kā, piemēram, kalnu slēpošana.distanču-slēpošana Pašreiz distanču slēpošanu var izbaudīt praktiski visos Latvijas rajonos sākot ar Rīgu līdz novadu nomalēm, jo distanču slēpošanas trases ir ierīkotas kā Rīgā Uzvaras parkā, tā Siguldā, Jūrmalā, slēpojot gar aizsalušo jūru, un vairākās vietās Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Tāpēc, pat, ja tu esi iesācējs, dodies uz kādu no šīm trasēm, iznomā inventāru un dodies slēpot. Bet, ja vēlies kopības sajūtu, tad tu vari piedalīties arī kādā no distanču slēpošanas pasākumiem jeb tā sauktajiem tautas slēpojumiem, kur visi gribētāji kopīgi slēpo apkārt kādam Latvijas ezeram.

Kalnu slēpošana

Tiem, kuri vēlas izmēģināt kaut no mazliet sarežģītāku vai vienkārši nevēlas slēpot garas distances, es noteikti ieteiktu izmēģināt kalnu slēpošanu.
Lai gan kalnu slēpošana tev var prasīt mazliet ilgāku laiku, lai apgūtu to, tas tik un tā ir ļoti interesants un aizraujošs sporta veids. kalnu-slēpošanaKaut arī šķiet, ka Latvijā ir tikai dažas vietas, kur ir iespējams izbaudīt kalnu slēpošanu, pašreiz Latvijā ir veselas 9 oficiālas kalnu slēpošanas trases. Vidzemnieki var doties uz Gaiziņkalnu, Ozolkalnu vai Žagarkalnu, Kurzemē dzīvojošie var nodarboties ar kalnu slēpošanu Kamparkalnā, Lemberga hūtē vai Zviedru cepurē, Latgales iedzīvotāji var slēpot, dodoties uz Egļukalnu, bet Zemgalnieki var izvēlēties starp Mežezeru un Milzkalnu. Visās šajās vietās ir ne iespējams ne tikai vienkārši slēpot, bet arī izīrēt visu nepieciešamo inventāru un pat nolīgt instruktoru, kurš tevi apmācīs kā to pareizi darīt.

Snovbords

Bet, ja arī kalnu slēpošana tevi nesaista, bet tu tik un tā vēlies iegūt adrenalīnu, kuru sniedz traukšanās no kalna, tad iespējams sporta veids ar nosaukumu snovbords būs domāts tieši tevsnovbords. Snovbords nozīmē, ka tā vietā, lai tu no kalna laistos uz divām slēpēm, tu to darīsi uz viena dēļa – snovborda dēļa. Lieliski ir tas, ka pašreiz visās vietās, kur ir pieejama kalnu slēpošana, ir iespējams arī izbaudīt snovborda priekus, tāpēc, pat, ja nekad neesi kāpis uz snovborda dēļa, iesaku to izmēģināt vismaz vienreiz dzīvē.

Braukšana ar suņu pajūgu

Un visbeidzot tiem, kuri Latvijā vēlas izbaudīt ko pavisam eksotisku, ir iespēja arī izvizināties ar suņu pajūgu. suņu-pajūgsDaudziem šķiet, ka suņu pajūgi ir kaut kas ekskluzīvs tikai pavisam aukstiem un sniegotiem klimatiem, bet arī Latvijā nu jau vairākus gadus ir iespējams izbaudīt šo aktivitāti. Piedāvājumā ir gan braucieni 12 suņu pajūgā, gan braucieni 6 suņu pajūgā, ģimenes braucienu un pat iespēja pašiem trenēties braukšanā ar suņu pajūgu, ja ir tāda vēlme. Tādēļ, ja ir gribēšana savas ierastās ziemas aktivitātes nomainīt uz ko pavisam īpašu, izbrauc ar suņu pajūgu.

Apskatiet arī